Op dit moment is het niet mogelijk om de door een FTA geleverde diensten te declareren bij de zorgverzekeraar. Werkzaamheden van een FTA mogen niet worden geregistreerd als fysiotherapie en komen daardoor niet in aanmerking voor vergoeding.
Er zijn echter diverse mogelijkheden om de inzet van een FTA kostenefficiënt en waardevol te maken voor praktijken:
- Cliëntenbijdrage: Cliënten kunnen een eigen bijdrage betalen voor aanvullende diensten die door FTA’s worden aangeboden, zoals groepstrainingen, medische fitness, testprogramma’s, preventieve voorlichting of leefstijlprogramma’s. Deze bijdragen kunnen bijdragen aan het dekken van de kosten van de FTA.
- Efficiëntere bedrijfsvoering: FTA’s kunnen taken op zich nemen die andere werknemers ontlasten, waardoor deze gerichter en productiever kunnen worden ingezet.
- Abonnementsmodellen: Sommige praktijken maken gebruik van een abonnementsmodel waarbij aanvullende diensten, inclusief die van een FTA, zijn opgenomen in een maandelijkse vergoeding. Dit kan bijdragen aan een stabielere financiering.
- Extra waarde door scholing: In het scholingsprogramma van de FTA zijn leerlijnen opgenomen over strategie, marketing, social media-beheer en retentiebeleid. Hiermee kunnen FTA’s een actieve rol spelen in het versterken van de praktijkvoering, bijvoorbeeld door het aantrekken en behouden van cliënten via slimme marketingstrategieën.
De inzet van FTA’s biedt praktijken dus kansen om efficiënter te werken en aanvullende inkomsten te genereren, ondanks dat hun diensten momenteel niet gedeclareerd kunnen worden.